Live Sound & Installation Magazyn techniki estradowej
Nasz okładkowy temat to świetny przykład owocnej współpracy fachowców różnych branż, efektem czego było powstanie sympatycznego miejsca do degustacji wina, będącego jednocześnie odpowiednio zaadaptowaną akustycznie i dobrze wyposażoną kameralną salą koncertową, w zasadzie samowystarczalną.
W numerze - jak zwykle - spora dawka wiedzy, w tym dwa artykuły z dziedziny Akustyki budowlanej, a także coś dla tych, którzy mają do czynienia z nagrywaniem lub nagłaśnianiem klasyki (i nie tylko) – na tapetę bierzemy wszelkiego rodzaju smyczki, w tym również całą sekcję smyczkową. To pierwsza część artykuły, na drugą zapraszam za miesiąc.
Zapraszam do lektury,
Piotr Sadłoń
-
- Od redakcji 4
- Nowości, Realizacje i Wydarzenia 8
- Lawo Day Poland 20
- Prezentacja – d&b ArrayProcessing 24
- Prezentacja – Bose ShowMatch 28
- Sprzęt: RCF ART 745-A i SUB 8004-AS 32
- Sprzęt: Audio-Technica AT-ONE 38
- Instalacje – Winnica Turnau 42
- Czas pogłosu – Regulacja: metody architektoniczne 48
- Akustyka budowlana – Izolacyjność przegród od dźwięków powietrznych i uderzeniowych 54
- Tutoriale – Nagrywanie/nagłaśnianie instrumentów smyczkowych i sekcji smyczkowej cz.I 58
- Tutoriale – Bramka szumów 66
- Lightschool – LEDY 70
- Rozważania – Etyka zawodowa 72
- Branża 76
- Prenumerata 80
- W następnym numerze 82
Opis tytułu
Czytelnicy Live Sound & Installation mogą zapoznać się zarówno z najnowszymi światowymi trendami w zakresie techniki estradowej, jak i osiągnięciami polskich projektantów i realizatorów.
Pismo prezentuje nowe urządzenia i systemy, a także interesujące instalacje, zarówno stałe (teatry, kluby, sale audytoryjne i obiekty użytku publicznego), jak i touringowe (koncerty, festiwale).
Największy nacisk kładzie się na przekazywanie wiedzy z zakresu projektowania i doboru odpowiednich komponentów systemów dźwiękowych i oświetleniowych, rozwiązywania problemów związanych z projektowaniem i eksploatacją tych systemów oraz ich obsługą.