Artretyzm Jak mu zapobiegać i leczyć bez leków
Medycyna cały czas szuka skutecznego leczenia dla artretyzmu. Konwencjonalne terapie koncentrują się na łagodzeniu objawów i spowolnieniu postępów choroby. Większości przypadków towarzyszą im efekty uboczne leków, z których wiele bywa równie dotkliwych, jak schorzenie, które usiłują leczyć.
Na szczęście, nie musimy cierpieć w milczeniu - mamy do swojej dyspozycji szeroki wachlarz możliwości, takich jak metody medycyny alternatywnej i komplementarnej, zmiana diety, suplementacja, terapie ciała i umysłu - z których wiele udowodniło już niejednokrotnie swą skuteczność.
Nie są to pomysły oparte na przypadkach garstki chorych, lecz wyniki mozolnych badań naukowych, stosowane z powodzeniem u tysięcy osób cierpiących na różne formy artretyzmu.
W wydaniu specjalnym magazynu O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą pt. „Artretyzm” znajdziecie artykuły dotyczące profilaktyki, metod leczenia chorób stawów oparte na rzetelnym przeglądzie badań. Dowiecie się, jak zapobiegać chorobie, a jeśli już się z nią zmagacie - co robić, by wstąpić na drogę do wyleczenia.
Wydanie to powstało w oparciu o analizę literatury medycznej w poszukiwaniu dowodów skuteczności lub jej braku konwencjonalnych i alternatywnych metod leczenia oraz przy wsparciu publikacjami światowej klasy specjalistów. Niech wraz z tą lekturą rozpocznie się Twoja podróż ku lepszemu zdrowiu!
Zapraszam do lektury,
Marta Borek-Białecka
-
- Wstęp 6
-
Podejście konwencjonalne
- Teoria artretyzmu według współczesnej medycyny 8
- Przeciwbólowe leki pierwszego rzutu 12
- Leki drugiego rzutu 20
- Zabiegi chirurgiczne 28
-
Dietetyczne podejście do artretyzmu
- To nie starość, to stan zapalny 34
- Ukryte powiązanie z jelitami 43
- Rola diety 49
- Leczenie niezbędnymi kwasami tłuszczowymi 55
-
Alternatywne metody leczenia artretyzmu
- Najlepsze opcje 64
- Supersuplementy dla artretycznych stawów 72
- Operacje niechirurgiczne 78
- Styl życia dla zdrowia stawów 83
- Bibliografia 95
- Dobry wybór dla zdrowia 97
Opis tytułu
10% populacji światowej w wieku powyżej 60 lat wykazuje obecnie objawy choroby zwyrodnieniowej stawów. Schorzenie to jest jedną z najczęstszych chorób wiązanych z wiekiem i jedną z głównych przyczyn niesprawności fizycznej na dowolnym etapie życia. Nawet osoby wchodzące dopiero w wiek średni cierpią nierzadko na tak dotkliwy ból pleców, że nie są w stanie normalnie funkcjonować zawodowo!
Prognozy też nie są różowe - wg danych szacunkowych, aż 9 na 10 osób będzie w swym życiu cierpieć na jakąś odmianę artretyzmu, czyli zapalenie jednego lub kilku stawów.