Elektronika Praktyczna Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów
Funkcjonowanie wielu maszyn, zwłaszcza tych bardziej złożonych, zależy od danych z czujników, którymi są wprost oplecione. Podobnie rozwój najnowszej technologii – IoT – nie miałby żadnego sensu, gdyby nie czujniki. Są one jednym z ważniejszych elementów inteligentnych miast, budynków, używanych przez nas urządzeń. W kwietniowej EP można poczytać o tym, jak opracowano nowoczesne sensory, jakie są ich zastosowania i perspektywy na przyszłość. Wśród projektów warto zwrócić uwagę na odbiornik SDR – moduł do publikowanego przez nas projektu RX „Dosia”, przeznaczonego dla początkujących krótkofalowców. Na gorąco opisujemy najnowszą wersję Raspberry Pi, którą wprowadzono na rynek w dniu liczby Pi, tj. 14 marca. Wśród kursów instrukcja wykonania urządzenia HID w oparciu o popularny mikrokontroler STM32, opis jak wykonać urządzenie do pomiaru napięcia z użyciem FPGA lub obsługiwać za ich pomocą sygnały audio. Między podzespołami opisujemy niedrogi, łatwy w użyciu mikrokontroler STM8, który ma szansę stać się kolejnym szlagierem rynku mikrokontrolerów.
Zapraszam do lektury!
Jacek Bogusz
Opis tytułu
Elektronika Praktyczna jest czasopismem, którego grupę docelową stanowią specjaliści, głównie konstruktorzy o wykształceniu co najmniej średnim, których działalność zawodowa lub wyjątkowo zaawansowane zainteresowania wymagają świetnej orientacji w zagadnieniach współczesnej elektroniki, ustawicznego śledzenia trendów rozwojowych tej gałęzi techniki oraz stosowania najnowszych rozwiązań.
W magazynie prezentujemy pełne spektrum interesujących ich informacji: od tych o najnowszych komponentach układów elektronicznych poprzez urządzenia różnorodnego zastosowania i oprogramowanie, aż po zastosowania elektroniki pod postacią rozwiązań układów automatyki i mechatroniki w systemach przemysłowych.