Elektronika Praktyczna Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów
Tematem listopadowej EP są silniki BLDC oraz układy ich sterowania. Pomimo tego, że zagadnienia związane ze sterowaniem „trudnych” obciążeń indukcyjnych są dobrze znane od wielu lat, to nadal zbudowanie sterownika silnika jest zagadnieniem nietrywialnym dla konstruktora-elektronika. Budować własny sterownik, a może skorzystać z gotowego rozwiązania? Co wybrać? Trzymamy rękę na pulsie i doradzamy w listopadowej EP.
A oprócz tego szereg inspirujących projektów: pomysłowy zegar z budzikiem, który wyświetla wskazania czasu w postaci napisów na specjalnej tablicy, sterownik silników prądu stałego z interfejsem DMX, który przyda się do napędzania różnych urządzeń na scenie i w inteligentnym budynku, power bank, który jako źródło energii wykorzystuje słońce, a jako jej magazyn nowoczesne kondensatory o bardzo dużej pojemności, spawarka elektronowa, która działa troszkę jak ogromna lampa elektronowa i umożliwia łączenie „trudnych” metali (jeszcze nigdy w EP nie było projektu takiego urządzenia!), termometr, który komunikuje się ze smartfonem lub tabletem za pomocą Bluetooth, skaner 3D zbudowany z klastra komputerów Raspberry Pi. Ponadto, w EP interesujące tutoriale, kolejną część kursu „Programowanie urządzeń mobilnych”, opis komputera jednopłytkowego produkowanego przez firmę Intel i wiele, wiele innych! Zapraszam do lektury!
Opis tytułu
Elektronika Praktyczna jest czasopismem, którego grupę docelową stanowią specjaliści, głównie konstruktorzy o wykształceniu co najmniej średnim, których działalność zawodowa lub wyjątkowo zaawansowane zainteresowania wymagają świetnej orientacji w zagadnieniach współczesnej elektroniki, ustawicznego śledzenia trendów rozwojowych tej gałęzi techniki oraz stosowania najnowszych rozwiązań.
W magazynie prezentujemy pełne spektrum interesujących ich informacji: od tych o najnowszych komponentach układów elektronicznych poprzez urządzenia różnorodnego zastosowania i oprogramowanie, aż po zastosowania elektroniki pod postacią rozwiązań układów automatyki i mechatroniki w systemach przemysłowych.