Elektronika Praktyczna Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów
Nikogo współcześnie nie dziwi już fakt, że nawet w nieskomplikowanych urządzeniach elektronicznych używa się mikrokontrolerów z rdzeniem 32-bitowym. Powodem takiego postępowania są po pierwsze, trend do oszczędzania energii, a po drugie, unifikacja narzędzi programowych oraz sprzętu zapoczątkowana przez firmę ARM. Dlatego też każdemu konstruktorowi – elektronikowi przyjedzie wcześniej czy później zmierzyć się z zaprojektowaniem i zaprogramowaniem urządzenia wyposażonego w mikrokontroler z rdzeniem 32-bitowym. W realizacji takiego zadania, albo po prostu w nauce użycia takiego procesora, pomaga zestaw ewaluacyjny. Za jego pomocą można zbudować prototyp urządzenia lub nauczyć się obsługi urządzeń peryferyjnych, technik programowania itp. Dlatego w kwietniowej EP – świeżo po norymberskich targach Embedded World – opublikowaliśmy pierwszą część przeglądu niedrogich zestawów dla mikrokontrolerów 32-bitowych. Oprócz niego, nie brakuje też artykułów dla praktyków. Interesujący jest na przykład projekt zestawu głośnikowego dla komputera domowego, do którego dźwięk jest przesyłany cyfrowo, a rolę końcówek pełnią „cyfrowe” wzmacniacze audio pracujące w klasie D. Działkowiczom przyda się projekt systemu nawadniania, natomiast miłośnikom tuningowania swoich pojazdów – automatyczny włącznik świateł mijania.
Zachęcam do lektury!
Opis tytułu
Elektronika Praktyczna jest czasopismem, którego grupę docelową stanowią specjaliści, głównie konstruktorzy o wykształceniu co najmniej średnim, których działalność zawodowa lub wyjątkowo zaawansowane zainteresowania wymagają świetnej orientacji w zagadnieniach współczesnej elektroniki, ustawicznego śledzenia trendów rozwojowych tej gałęzi techniki oraz stosowania najnowszych rozwiązań.
W magazynie prezentujemy pełne spektrum interesujących ich informacji: od tych o najnowszych komponentach układów elektronicznych poprzez urządzenia różnorodnego zastosowania i oprogramowanie, aż po zastosowania elektroniki pod postacią rozwiązań układów automatyki i mechatroniki w systemach przemysłowych.