Elektronika Praktyczna Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów
Lutowe wydanie EP jest energetyzujące, ponieważ tematem wiodącym są akumulatory. W elektronice i elektrotechnice przyszłości nie da się uniknąć ich stosowania i dlatego choćby minimum wiedzy na ten temat jest niezbędne każdemu elektronikowi, automatykowi lub nawet użytkownikowi tabletu. Osoby, które nie mogły doczekać się praktycznej realizacji systemu automatyki domowej IControl znajdą w lutowej EP schematy ideowe i montażowe. Polecam projekt przetwornika audio DAC, w którym autor pomysłowo połączył przetwornik audio z rozdzielaczem USB, dzięki czemu np. Rasberry Pi zyskuje możliwość odtwarzania dźwięku Hi-Fi, a oprócz tego można do niego przyłączyć klawiaturę, mysz itd.
Praktykom przyda się płytka czujnika inercyjnego oraz przykłady procedur w języku C. Mamy też „wysyp” urządzeń pomiarowych, ponieważ w rubryce „Sprzęt” opisujemy: mostek RLC, miniaturowy oscyloskop/analizator oraz multimetr analogowy. Warto zwłaszcza przyjrzeć się testowi mostka, ponieważ tego typu przyrządy rzadko trafiają do redakcyjnych testów. Zachęcam również do zapoznania się z opisem nowego Logo! Firma Siemens wykonała kawał dobrej roboty oddając do rąk użytkowników miniaturowy sterownik o kapitalnych możliwościach. Więcej w EP.
Opis tytułu
Elektronika Praktyczna jest czasopismem, którego grupę docelową stanowią specjaliści, głównie konstruktorzy o wykształceniu co najmniej średnim, których działalność zawodowa lub wyjątkowo zaawansowane zainteresowania wymagają świetnej orientacji w zagadnieniach współczesnej elektroniki, ustawicznego śledzenia trendów rozwojowych tej gałęzi techniki oraz stosowania najnowszych rozwiązań.
W magazynie prezentujemy pełne spektrum interesujących ich informacji: od tych o najnowszych komponentach układów elektronicznych poprzez urządzenia różnorodnego zastosowania i oprogramowanie, aż po zastosowania elektroniki pod postacią rozwiązań układów automatyki i mechatroniki w systemach przemysłowych.