Elektronika Praktyczna Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów
Wydaje mi się, że tak jak niegdyś rynek był zdominowany przez mikrokontrolery i mikroprocesory Intel, tak teraz - ze względu na ogromną liczbę urządzeń przenośnych - jest on zdominowany przez procesory z rdzeniem ARM. Warto jednak wiedzieć, że nie są to jedyne 32-bitowce dostępne dla konstruktora elektronika. Mnogość rozwiązań, które można zastosować we własnej konstrukcji możemy przejrzeć w listopadowej Elektronice Praktycznej, której tematem są mikrokontrolery 32-bitowe. Praktycy zajmujący się oprawą techniczną występów znajdą w EP opis kolejnych urządzeń wyposażonych w interfejs DMX. Tym razem są to multiplekser i demultiplekser, za pomocą których można dołączyć np. konsolę analogową do sieci DMX. Do domu lub magazynu przyda się projekt termometru z alarmem, dzięki któremu można nadzorować temperaturę w pomieszczeniu. W rubryce „Sprzęt” opisujemy nowy, dobrze wyposażony, a przy tym w umiarkowanej cenie, oscyloskop firmy Rigol - 1054Z. W rubryce „Projekt Czytelnika” publikujemy opis lampki z diodą LED lewitującej w polu magnetycznym i zasilanej bezprzewodowo. Tym projektem można posłużyć się w celu wykonania nietuzinkowej reklamy na witrynę sklepową lub – zgodnie z intencjami autorów - dla urozmaicenia lekcji fizyki lub elektrotechniki w szkole. Praktycy znajdą w EP kontynuację kursu programowania mikrokontrolerów STM32. Oczywiście, obok wymienionych w EP nie można znaleźć również wiele innych interesujących artykułów. Zachęcam do lektury!
Opis tytułu
Elektronika Praktyczna jest czasopismem, którego grupę docelową stanowią specjaliści, głównie konstruktorzy o wykształceniu co najmniej średnim, których działalność zawodowa lub wyjątkowo zaawansowane zainteresowania wymagają świetnej orientacji w zagadnieniach współczesnej elektroniki, ustawicznego śledzenia trendów rozwojowych tej gałęzi techniki oraz stosowania najnowszych rozwiązań.
W magazynie prezentujemy pełne spektrum interesujących ich informacji: od tych o najnowszych komponentach układów elektronicznych poprzez urządzenia różnorodnego zastosowania i oprogramowanie, aż po zastosowania elektroniki pod postacią rozwiązań układów automatyki i mechatroniki w systemach przemysłowych.