Elektronika Praktyczna Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów
Wydarzeniem na miarę premiery światowej jest umieszczony w siódmym numerze EP opis projektu urządzenia wykonanego z zastosowaniem MSP430 z pamięcią FRAM. O tych rewolucyjnych mikrokontrolerach pisaliśmy w poprzednich numerach, a teraz prezentujemy bodajże drugi na świecie opis kompletnego projektu, rozważamy wady i zalety takiego rozwiązania, publikujemy kod źródłowy w języku C. Praktykom przyda się przegląd modułów do budowy lokalnych sieci radiowych. Uwzględniono w nim przede wszystkim standardy sieciowe ZigBee i Bluetooth, bardzo często stosowane przez konstruktorów. Wśród naszych kursów warto zwrócić uwagę na ten uczący sposobu optymalizacji biblioteki standardowej dla STM32. Nabyte umiejętności pozwolą na zaoszczędzenie sporego obszaru pamięci Flash mikrokontrolera. Miłośników wzmacniaczy audio budowanych na lampach z całą pewnością zainteresuje artykuł nt. wzmacniacza lampowego bez kompromisów tj. najwyższej jakości. W rubryce „Projekt czytelnika” publikujemy opis bardzo ciekawego włącznika świateł dziennych w samochodzie. Rozwiązanie jest wzorowane na tym stosowanym niegdyś przez firmę BMW – dzięki temu urządzeniu już nigdy nie zapłacimy mandatu za niewłączone światła.
Opis tytułu
Elektronika Praktyczna jest czasopismem, którego grupę docelową stanowią specjaliści, głównie konstruktorzy o wykształceniu co najmniej średnim, których działalność zawodowa lub wyjątkowo zaawansowane zainteresowania wymagają świetnej orientacji w zagadnieniach współczesnej elektroniki, ustawicznego śledzenia trendów rozwojowych tej gałęzi techniki oraz stosowania najnowszych rozwiązań.
W magazynie prezentujemy pełne spektrum interesujących ich informacji: od tych o najnowszych komponentach układów elektronicznych poprzez urządzenia różnorodnego zastosowania i oprogramowanie, aż po zastosowania elektroniki pod postacią rozwiązań układów automatyki i mechatroniki w systemach przemysłowych.