Elektronika Praktyczna Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów
W 2000 r. wyłączono ograniczenia i umożliwiono użycie systemu GPS przez aplikacje cywilne. Dokładność ustalania lokalizacji wzrosła do około 5 m, a w odbiorniki wyposażane nawet telefony komórkowe. W tej EP postanowiliśmy przyjrzeć się modułom oferowanym w handlu. W rubryce „Wybór Konstruktora” można znaleźć obszerny artykuł, który będzie bardzo pomocny przy podejmowaniu decyzji o zakupie odbiornika GPS. Uwzględniliśmy nie tylko odbiorniki systemu GPS, ale również innych systemów konkurencyjnych. Uwaga: odbiornik GPS odbiornikowi nierówny i warto orientować się, co piszczy w trawie. Zadbaliśmy też o to, aby nie zabrakło ciekawych projektów. Warto zwrócić uwagę na ładowarkę modelarską, dzięki której można ładować ogniwa wszystkich nowoczesnych zabawek. Praktyków zainteresuje moduł z przekaźnikami i interfejsem Ethernet, doskonały do zastosowania w automatyce domowej. Gitarzystom i innym muzykom przyda się bezprzewodowy link audio, dzięki któremu można dołączyć do wzmacniacza gitarę i mikrofon. Warto również podkreślić, że świętujemy mały jubileusz. Opis urządzenia w rubryce „Projekt Czytelnika” ma numer 200!
Opis tytułu
Elektronika Praktyczna jest czasopismem, którego grupę docelową stanowią specjaliści, głównie konstruktorzy o wykształceniu co najmniej średnim, których działalność zawodowa lub wyjątkowo zaawansowane zainteresowania wymagają świetnej orientacji w zagadnieniach współczesnej elektroniki, ustawicznego śledzenia trendów rozwojowych tej gałęzi techniki oraz stosowania najnowszych rozwiązań.
W magazynie prezentujemy pełne spektrum interesujących ich informacji: od tych o najnowszych komponentach układów elektronicznych poprzez urządzenia różnorodnego zastosowania i oprogramowanie, aż po zastosowania elektroniki pod postacią rozwiązań układów automatyki i mechatroniki w systemach przemysłowych.