Młody Technik Ulubione pismo pasjonatów nauki i techniki
Coś, co od dawna nazywamy „internetem rzeczy”, nie jest tak po prostu nagromadzeniem gadżetów, czujników, wskaźników, urządzeń dużych i małych w naszym otoczeniu. Przez łączność w sieci, wymianę danych pomiędzy sobą, z układami sterującymi, centrami lokalnymi i globalnymi, przetwarzanie przez algorytmy AI, z systemu tego wyłania się inteligentny kontekst, który w założeniu ma coraz sprawniej reagować na „zanurzonego” w nim człowieka.
Takie są założenia. Inteligentny kontekst, aby coraz lepiej wypełniać te zadania, potrzebuje coraz większych porcji danych, nie tylko z innych elementów technicznych systemu, ale również na temat „wkładki mięsnej”, czyli nas samych, ludzi, obsługiwanych, ale jednocześnie permanentnie inwigilowanych przez internet rzeczy na każdym kroku.
Co by tu jeszcze zautomatyzować? Jak „zhakować” za pomocą cyfrowej smart- -techniki naturę, w tym rośliny i zwierzęta? Jak wygrać wojnę algorytmów i czy to w ogóle możliwe? „MT” stara się odpowiedzieć na te pytania i wiele innych.
Opis tytułu
Ten niezwykle popularny miesięcznik ukazuje się od 1932 roku.
Skierowany jest do szerokiego grona odbiorców, a szczególnie do młodzieży szkolnej. Każdy, kto interesuje się współczesną techniką i kierunkami jej rozwoju znajdzie w Młodym Techniku coś dla siebie.
Jest to jedyny tytuł w segmencie nauk ścisłych i techniki, zalecany jako lektura dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Uczniowie i nauczyciele szczególnie cenią rubryki edukacyjne odnoszące się wprost do przedmiotów szkolnych takie jak: Chemia, Fizyka, Matematyka, jak również rubryki rozwijające dodatkowe zainteresowania, tj. Jak to działa, Historia odkryć i wynalazków. Są też działy dla majsterkowiczów i modelarzy.
Młody Technik stawia również na innowacje – dział m.technik przeznaczony jest dla przyszłych techników komputerowych i skupia się głównie na najnowszych technologiach, w tym mobile.