Młody Technik Ulubione pismo pasjonatów nauki i techniki
Do tej pory cyborgi oglądaliśmy zazwyczaj w kinie, często zresztą nie były to zbyt sympatyczne „istoty”. Pora się jednak zacząć przyzwyczajać do tego, że w niedługim czasie mogą np. zamieszkać w sąsiedztwie.
Rozwój technologii egzoszkieletów, o których pisaliśmy nie raz w MT, osiągnął taki stan, że już niebawem wejdą one do rutynowych zastosowań w armii, na placach budów itp. Bliski jest też moment, gdy egzoszkielet zastąpi wózek inwalidzki.
Fascynujące są eksperymenty sterowania „maszyną” bezpośrednio z mózgu przekazującego myśli poprzez elektrody umieszczone na głowie. Będzie to wciąż człowiek, człowiek – cyborg oczywiście, ale jednak nie robot. Wielu aukowców ekscytuje ta „piękna” perspektywa. Z faktu, że urodziłeś się człowiekiem, wcale nie wynika, że musisz nim zostać do końca życia.
Technologia robi w tej dziedzinie ogromne postępy i wkrótce połączenie człowieka z maszyną prawdopodobnie stanie się rzeczą powszechną. Poświęcamy temu nasz Temat numeru. Zapraszam do lektury!
Opis tytułu
Ten niezwykle popularny miesięcznik ukazuje się od 1932 roku.
Skierowany jest do szerokiego grona odbiorców, a szczególnie do młodzieży szkolnej. Każdy, kto interesuje się współczesną techniką i kierunkami jej rozwoju znajdzie w Młodym Techniku coś dla siebie.
Jest to jedyny tytuł w segmencie nauk ścisłych i techniki, zalecany jako lektura dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Uczniowie i nauczyciele szczególnie cenią rubryki edukacyjne odnoszące się wprost do przedmiotów szkolnych takie jak: Chemia, Fizyka, Matematyka, jak również rubryki rozwijające dodatkowe zainteresowania, tj. Jak to działa, Historia odkryć i wynalazków. Są też działy dla majsterkowiczów i modelarzy.
Młody Technik stawia również na innowacje – dział m.technik przeznaczony jest dla przyszłych techników komputerowych i skupia się głównie na najnowszych technologiach, w tym mobile.