Młody Technik Ulubione pismo pasjonatów nauki i techniki
W dzisiejszym świecie bez elektroniki ani rusz. Na czym więc oprzeć jej rozwój, gdy powoli wyczerpują się możliwości dalszego postępu, jakie oferowała nam technologia krzemowa? Może rozwiązaniem będzie zmiana materiałów, a może... sam czas przyniesie odpowiedzi, o których jeszcze nam się nie śniło?
Od wynalezienia krzemowej technologii planarnej (w roku 1959 dokonał tego Robert Noyce, o którym pisaliśmy w MT 5/2015), przez ponad pół wieku rozwój elektroniki opierał się na stopniowym udoskonalaniu tej technologii bez zmiany jej podstawowych zasad. Po prostu z roku na rok udawało się zmniejszać wymiarytranzystorów, zwiększając ich gęstość upakowania, a więc również ich liczbę w układach scalonych.
A jeśli kończy się epoka technologii krzemowej, to co nastąpi po niej? Na te pytania próbujemy odpowiedzieć w Temacie numeru. Prezentujemy bieżące szacunki odnośnie nowej elektronicznej przyszłości. Przy okazji omawiamy też role innych strategicznych dla elektroniki materiałów.
Opis tytułu
Ten niezwykle popularny miesięcznik ukazuje się od 1932 roku.
Skierowany jest do szerokiego grona odbiorców, a szczególnie do młodzieży szkolnej. Każdy, kto interesuje się współczesną techniką i kierunkami jej rozwoju znajdzie w Młodym Techniku coś dla siebie.
Jest to jedyny tytuł w segmencie nauk ścisłych i techniki, zalecany jako lektura dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Uczniowie i nauczyciele szczególnie cenią rubryki edukacyjne odnoszące się wprost do przedmiotów szkolnych takie jak: Chemia, Fizyka, Matematyka, jak również rubryki rozwijające dodatkowe zainteresowania, tj. Jak to działa, Historia odkryć i wynalazków. Są też działy dla majsterkowiczów i modelarzy.
Młody Technik stawia również na innowacje – dział m.technik przeznaczony jest dla przyszłych techników komputerowych i skupia się głównie na najnowszych technologiach, w tym mobile.