Młody Technik Ulubione pismo pasjonatów nauki i techniki
Wirtualna rzeczywistość pierwszą młodość przeżywała w latach 90. Technologia obiecywała wiele, a potrafiła dać niewiele. Jednak ostatnio przeżywa kolejna falę popularności. Produkt o nazwie Oculus Rift ożywił nadzieje na jej drugą młodość. Oferuje obraz o wysokiej rozdzielczości, bez zawieszeń, ma też bardzo szerokie pole widzenia.
Z wirtualną łączy się blisko rzeczywistość rozszerzona (AR), czyli np. okulary Google’a i dziesiątki podobnych projektów rozwijanych na całym świecie. W tym przypadku wątpliwości budzi nie tyle wykonalność technologiczna, ile bezpieczeństwo lub kwestie prawne, np. na drogach, oraz ochrona prywatności. W Seattle jedna z kawiarni już wprowadziła zakaz noszenia okularów typu Google Glass przez klientów.
A jeśli jesteśmy już przy okularach rozszerzających rzeczywistość, to warto pamiętać, że wciąż czekamy na wyraźny przełom w technologiach zwanych z angielska „wearable electronics”. Inteligentne zegarki, kolejne modele Galaxy Gear a ostatnio Apple Watch budzą zasadnicze wątpliwości, czy komuś w ogóle są potrzebne. Sprawdzimy to w styczniowym wydaniu!
Opis tytułu
Ten niezwykle popularny miesięcznik ukazuje się od 1932 roku.
Skierowany jest do szerokiego grona odbiorców, a szczególnie do młodzieży szkolnej. Każdy, kto interesuje się współczesną techniką i kierunkami jej rozwoju znajdzie w Młodym Techniku coś dla siebie.
Jest to jedyny tytuł w segmencie nauk ścisłych i techniki, zalecany jako lektura dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Uczniowie i nauczyciele szczególnie cenią rubryki edukacyjne odnoszące się wprost do przedmiotów szkolnych takie jak: Chemia, Fizyka, Matematyka, jak również rubryki rozwijające dodatkowe zainteresowania, tj. Jak to działa, Historia odkryć i wynalazków. Są też działy dla majsterkowiczów i modelarzy.
Młody Technik stawia również na innowacje – dział m.technik przeznaczony jest dla przyszłych techników komputerowych i skupia się głównie na najnowszych technologiach, w tym mobile.