Młody Technik Ulubione pismo pasjonatów nauki i techniki
Wydaje się, że w miarę rozwoju cywilizacji nic nie powstrzyma ludzkiego dążenia do eksploracji kosmosu. Spektakularne katastrofy wahadłowców zwolniły na jakiś czas jej tempo, ale już rozpoczęło się nadrabianie zaległości. Odysejo trwaj!
I chociaż artykuły o eksploracji kosmosu są pasjonujące, to jednak zagadka znikającego samolotu przebija wszystko. Jak to możliwe, że maszyna wielkości boiska piłkarskiego gdzieś się zapodziała i nie można jej znaleźć?
Wysuwane są przeróżne hipotezy. Jednak w naszym artykule nie zajmujemy się wszystkimi, niekiedy dość fantastycznymi wersjami przebiegu wydarzenia z malezyjskim Boeingiem, ale skupiamy się na analizie technicznych aspektów możliwości zgubienia i ewentualnego odnalezienia samolotu. Niewątpliwie jesteśmy świadkami wydarzenia wyjątkowego w historii lotnictwa.
Mamy więc „katastroficzne” wydanie „Młodego Technika” - do przeczytania jednym tchem!
Opis tytułu
Ten niezwykle popularny miesięcznik ukazuje się od 1932 roku.
Skierowany jest do szerokiego grona odbiorców, a szczególnie do młodzieży szkolnej. Każdy, kto interesuje się współczesną techniką i kierunkami jej rozwoju znajdzie w Młodym Techniku coś dla siebie.
Jest to jedyny tytuł w segmencie nauk ścisłych i techniki, zalecany jako lektura dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Uczniowie i nauczyciele szczególnie cenią rubryki edukacyjne odnoszące się wprost do przedmiotów szkolnych takie jak: Chemia, Fizyka, Matematyka, jak również rubryki rozwijające dodatkowe zainteresowania, tj. Jak to działa, Historia odkryć i wynalazków. Są też działy dla majsterkowiczów i modelarzy.
Młody Technik stawia również na innowacje – dział m.technik przeznaczony jest dla przyszłych techników komputerowych i skupia się głównie na najnowszych technologiach, w tym mobile.