Młody Technik Ulubione pismo pasjonatów nauki i techniki
Cyberwojny odgrywają coraz większą rolę w dzisiejszym świecie. W temacie numeru opowiadamy o genezie zjawiska, sytuacji na dziś i szansach obrony przed atakami.
Miniony rok, z racji afery Snowdena, ujawnił skalę cyberszpiegostwa globalnego i totalnego (dzięki Internetowi i telefonii komórkowej) w wykonaniu amerykańskiej agencji NSA. Możliwości USA, hegemona internetowego, są w tej dziedzinie nieporównywalne z żadnym innym państwem, ale nie znaczy to, że inni siedzą bezczynnie. Też podsłuchują na miarę swoich możliwości, ale przede wszystkim działają według doktryny „aktywnej obrony”, czyli ataku. Do hakerskich aktów dywersyjnych służy słynna już chińska jednostka wojskowa 61398. Chińczycy poza celami militarnymi zainteresowani są głownie szpiegostwem przemysłowym. Specjalne jednostki do działań cyberwojennych są formowane i intensywnie szkolone w wielu krajach, np. w Izraelu, Rosji, Iranie, Syrii, Turcji, Korei Południowej i Północnej i wielu, wielu innych.
Wyścig cyberzbrojeń trwa... Zapraszam do lektury...
Opis tytułu
Ten niezwykle popularny miesięcznik ukazuje się od 1932 roku.
Skierowany jest do szerokiego grona odbiorców, a szczególnie do młodzieży szkolnej. Każdy, kto interesuje się współczesną techniką i kierunkami jej rozwoju znajdzie w Młodym Techniku coś dla siebie.
Jest to jedyny tytuł w segmencie nauk ścisłych i techniki, zalecany jako lektura dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Uczniowie i nauczyciele szczególnie cenią rubryki edukacyjne odnoszące się wprost do przedmiotów szkolnych takie jak: Chemia, Fizyka, Matematyka, jak również rubryki rozwijające dodatkowe zainteresowania, tj. Jak to działa, Historia odkryć i wynalazków. Są też działy dla majsterkowiczów i modelarzy.
Młody Technik stawia również na innowacje – dział m.technik przeznaczony jest dla przyszłych techników komputerowych i skupia się głównie na najnowszych technologiach, w tym mobile.