Młody Technik Ulubione pismo pasjonatów nauki i techniki
Czy jesteśmy sami we Wszechświecie? Z dnia na dzień wydłuża się lista odkrytych planet w dalekich gwiazdozbiorach. Wiele z nich przypomina Ziemię – są skaliste, mają masę porównywalną z Ziemią i krążą wokół swoich gwiazd w tzw. ekosferze, czyli istnieją na nich warunki sprzyjające do powstania i rozwoju życia.
Byłoby to odkrycie największe w dziejach ludzkości, które przeorałoby naszą świadomość głębiej niż odkrycie Kopernika, że Ziemia nie jest pępkiem świata, krążącego wokół niej. Czy istnieją ku temu przesłanki? Polecam październikowe wydanie oraz artykuł „Nie jesteśmy sami we Wszechświecie”.
Opis tytułu
Ten niezwykle popularny miesięcznik ukazuje się od 1932 roku.
Skierowany jest do szerokiego grona odbiorców, a szczególnie do młodzieży szkolnej. Każdy, kto interesuje się współczesną techniką i kierunkami jej rozwoju znajdzie w Młodym Techniku coś dla siebie.
Jest to jedyny tytuł w segmencie nauk ścisłych i techniki, zalecany jako lektura dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Uczniowie i nauczyciele szczególnie cenią rubryki edukacyjne odnoszące się wprost do przedmiotów szkolnych takie jak: Chemia, Fizyka, Matematyka, jak również rubryki rozwijające dodatkowe zainteresowania, tj. Jak to działa, Historia odkryć i wynalazków. Są też działy dla majsterkowiczów i modelarzy.
Młody Technik stawia również na innowacje – dział m.technik przeznaczony jest dla przyszłych techników komputerowych i skupia się głównie na najnowszych technologiach, w tym mobile.