Młody Technik Ulubione pismo pasjonatów nauki i techniki
Jak się robi miedź (i nie tylko)! Miedź to metal numer 3 naszej cywilizacji. Z najważniejszego tworzywa epoki brązu utraciła swoją pozycję na rzecz stopów żelaza, a w XX wieku została zdystansowana także przez aluminium. Jednak na obecnym miejscu z pewnością zatrzyma się na dłużej. Przewody elektryczne, wiele stopów oraz armatura wodna i ciepłownicza – tu jest niezastąpiona. Miedź to także nasze narodowe bogactwo. Złoża eksploatowane przez KGHM Polska Miedź SA są jednymi z największych na świecie, a sama spółka znajduje się w pierwszej dziesiątce producentów tego metalu (prawie 550 tys. ton miedzi w 2010 r.; pozostałe zamieszczone dane również dotyczą KGHM). Prześledźmy zatem drogę, jaka prowadzi od minerału skrytego w głębi Ziemi do czystego metalu.
Opis tytułu
Ten niezwykle popularny miesięcznik ukazuje się od 1932 roku.
Skierowany jest do szerokiego grona odbiorców, a szczególnie do młodzieży szkolnej. Każdy, kto interesuje się współczesną techniką i kierunkami jej rozwoju znajdzie w Młodym Techniku coś dla siebie.
Jest to jedyny tytuł w segmencie nauk ścisłych i techniki, zalecany jako lektura dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Uczniowie i nauczyciele szczególnie cenią rubryki edukacyjne odnoszące się wprost do przedmiotów szkolnych takie jak: Chemia, Fizyka, Matematyka, jak również rubryki rozwijające dodatkowe zainteresowania, tj. Jak to działa, Historia odkryć i wynalazków. Są też działy dla majsterkowiczów i modelarzy.
Młody Technik stawia również na innowacje – dział m.technik przeznaczony jest dla przyszłych techników komputerowych i skupia się głównie na najnowszych technologiach, w tym mobile.