Młody Technik Ulubione pismo pasjonatów nauki i techniki
Wizjoner z uniwersytetu w Osnabrücku chce podarować ludziom szósty zmysł. Silne wrażenie zaczyna się od pępka, a jeśli obrócić się wokół własnej osi, wędruje, szumiąc i wibrując wzdłuż pasa, od boku do kręgosłupa i znowu do przodu. Tak mniej więcej to się odczuwa, kiedy chce się do posiadanych pięciu zmysłów dodać jeszcze szósty: magnetorecepcję. Narzędziem mającym obdarzyć ludzi orientacją w kierunku i przestrzeni, jaką dysponują jedynie niektóre zwierzęta, jest specjalny pas. Znajduje się w nim kompas, który nieprzerwanie mierzy ziemskie pole magnetyczne. Wysyła on sygnał do jednej z 13 kwadratowych płytek (elementy piezoelektryczne) umieszczonych wokół talii. Ta płytka, która wskazuje właśnie północ, zaczyna wibrować.
Opis tytułu
Ten niezwykle popularny miesięcznik ukazuje się od 1932 roku.
Skierowany jest do szerokiego grona odbiorców, a szczególnie do młodzieży szkolnej. Każdy, kto interesuje się współczesną techniką i kierunkami jej rozwoju znajdzie w Młodym Techniku coś dla siebie.
Jest to jedyny tytuł w segmencie nauk ścisłych i techniki, zalecany jako lektura dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Uczniowie i nauczyciele szczególnie cenią rubryki edukacyjne odnoszące się wprost do przedmiotów szkolnych takie jak: Chemia, Fizyka, Matematyka, jak również rubryki rozwijające dodatkowe zainteresowania, tj. Jak to działa, Historia odkryć i wynalazków. Są też działy dla majsterkowiczów i modelarzy.
Młody Technik stawia również na innowacje – dział m.technik przeznaczony jest dla przyszłych techników komputerowych i skupia się głównie na najnowszych technologiach, w tym mobile.