Elektronika dla Wszystkich Interesująca elektronika dla pasjonatów
Czas na zmiany. Chciałoby się powiedzieć, że od tego wydania Elektronika dla Wszystkich jest „ta sama, ale nie taka sama”.
W liczącej ponad ćwierć wieku historii EdW było wiele modyfikacji, zmian graficznych, itp. Tym razem dokonujemy zmiany przełomowej, przestawiamy EdW na nowe tory, by mogła istnieć i rozwijać się kolejne dziesiątki lat.
Wszyscy wiemy jak poważnym zagrożeniem dla prasy papierowej stał się Internet. A jednak w segmencie prasy „special interest”, skierowanej do niszowych targetów czytelniczych, wiele tytułów prosperuje bardzo dobrze, a niektóre nawet rozwijają się i zwiększają swój zasięg. Kluczem do wyjaśnienia tego fenomenu jest słowo jakość.
W Internecie jest wszystko. Są tysiące projektów i tutoriali dla elektroników zaawansowanych i początkujących. Przez 100 lat nie opublikujemy w EdW tyle materiału, ile w jeden dzień można znaleźć w Internecie. Stąd wynika prosty wniosek dla wydawcy. Elektronika dla Wszystkich powinna spełniać funkcję selekcjonera, podobną do roli coacha w klubie piłkarskim, który ciągle poszukuje na całym świecie najlepszych piłkarzy na jakich stać klub i bezustannie dokonuje ich selekcji.
EdW ma być dla Czytelników przewodnikiem po najlepszych na świecie projektach i tutorialach dla elektroników i pasjonatów DIY. To jest nasza misja!
Choć jestem pewny, że dobrze odczytujemy znaki czasu i zmiany w EdW idą we właściwym kierunku, to jednak z drżeniem serca czekam na reakcje Czytelników. Proszę o listy pod adresem info@elportal.pl.
Będę też bardzo wdzięczny tym Czytelnikom, którzy zechcą wypełnić opublikowaną na Elportalu.pl ankietę z pytaniami o stopień zainteresowania poszczególnymi artykułami w tym wydaniu EdW. Twoje oceny będą dla nas istotną wskazówką w jakich kierunkach należy rozwijać tematykę EdW.
Wiesław Marciniak
-
Projekty dla elektroników:
- Wyjątkowo czuły Magnetometr 6
- Jednoczipowy mini wzmacniacz stereo 2×5 W 18
- Stroboskop imprezowy 22
- Killer szumów usznych i bezsenności 28
- Frezarka CNC, część 4 36
-
Tutoriale:
- Zasilacze niskopoziomowe w urządzeniach audio, część 1 39
- Przełączniki mocy MOSFET, część 1 44
- Zasilanie do twojego projektu, część 1 49
- Szkoła Konstruktorów 56
- Jak to działa 68
-
DIY dla wszystkich:
- Liniowa regulacja prędkości silnika DC 70
- Sterowanie urządzeniami IoT za pomocą myśli 73
- Bezprzewodowy ściemniacz światła oparty na gestach dłoni 76
- Prosta solarna lampa dzienna oparta na słonecznym pozyskiwaniu energii 78
- Aktywowany głosem system automatyki domowej dla pacjentów obłożnie chorych 82
- Zrób swój własny koncentrator tlenu oparty na Arduino 85
- DIY PLUS 90
-
Rubryki stałe:
- Od wydawcy 3
- Poczta 4
- Prenuemrata 89
Opis tytułu
Kultowe pismo osób fascynujących się praktycznym konstruowaniem układów.
Silną stroną tego pisma jest współtworzenie jego treści z Czytelnikami. Czerpiąc wiedzę na temat nowoczesnych podzespołów i rozwiązań układowych, uczestniczą oni również aktywnie w rozwiązywaniu zadań z zakresu konstrukcji układów elektronicznych.