Elektronik Magazyn elektroniki profesjonalnej
Lipcowy numer Elektronika poświęcony jest tematyce zdalnej identyfikacji radiowej RFID
Od kiedy rynek pogodził się z tym, że RFID nie pojawi się prędko w handlu i innych masowych aplikacjach, w których transponder jest masowym elementem jednorazowym, zaczęła szybko rosnąć liczba aplikacji specjalistycznych, w przemyśle, transporcie i logistyce towarów, gdzie technologia ta jest odpowiedzialna za automatyzację procesów, poprawę jakości oraz obniżkę kosztów. Dla rynku dystrybucji i firm krajowych RFID w przemyśle ma znacznie lepszy potencjał od tego, co zapewniają aplikacje masowe, przez co dzisiaj jest to znacznie atrakcyjniejszy obszar biznesu niż kilka lat temu.
W tym wydaniu polecamy szczególnie lekturę artykułu pt. „Budowa, właściwości i projektowanie wielowarstwowych obwodów drukowanych”
Tekst przybliża budowę stosów wielowarstwowych, parametry wykorzystywanych materiałów oraz zasady prawidłowego konstruowania budów. Przedstawia narzędzia ułatwiające proces projektowania stosów i gwarantujące uzyskanie prawidłowego wypełnienia żywicą i pożądanej końcowej grubości zarówno warstw prepregów oraz całego laminatu. Zastosowanie się do podanych w artykule zasad pozwoli uniknąć wielu problemów związanych z produkowaniem i montażem tego typu obwodów oraz związanych z nimi dodatkowych kosztów.
-
Od Redakcji
- Dom jeszcze długo nie będzie inteligentny 4
-
Gospodarka
- Aktualności 8
- Dobry początek roku na rynku dystrybucji półprzewodników w Europie 15
- Układy analogowe są dostarczane głównie z USA i Europy 16
-
Wywiad miesiąca
- W biznesie PCB stawiamy na elastyczność, wsparcie techniczne i szybkość realizacji zleceń, mówi Marcin Hajdziński, współwłaściciel firmy Hatron 18
-
Raport
- Rynek RFID w Polsce: zastosowania specjalistyczne i przemysłowe motorem wzrostu 22
-
Dodaj do ulubionych
- Analiza układów w.cz. w programie Sonnet Lite 34
-
Technika
- Budowa, właściwości i projektowanie wielowarstwowych obwodów drukowanych 36
- InfiniiVision 3000T X-Series – nowe oscyloskopy z ekranem dotykowym i wyzwalaniem strefowym 42
- Bluetooth Low Energy 4.1 – jeszcze bardziej efektywny energetycznie 44
- Akumulatory dla elektroniki przenośnej staną się niewidocznie małe 47
- Kiedy stosować płytki drukowane rigid-flex? 50
- Podświetlanie ekranów LCD – LED-y wyparły CCFL 52
- Kable koncentryczne i skrętki w transmisji sygnałów w.cz. 54
- Nowe mikrokontrolery STM32 z rdzeniem Cortex-M4F 57
- Nowa generacja FPGA firmy Altera: MAX10 60
-
Nowe podzespoły
- Elementy elektromechaniczne 63
- Podzespoły pasywne 65
- Aparatura pomiarowa 68
- Układy zasilania 72
- Komunikacja 76
- Sprzęt i narzędzia 80
- Moduły i systemy 81
- Przetworniki i sensory 83
- Optoelektronika 86
- Mikrokontrolery 89
- Podzespoły czynne 91
Opis tytułu
Magazyn Elektronik adresowany jest do polskich menedżerów, naukowców, techników, konstruktorów i handlowców. Czytają go pracownicy wszystkich polskich firm elektronicznych, dociera także do instytutów i uczelni oraz organizacji i stowarzyszeń związanych z elektroniką i automatyką. Elektronik skupia wokół siebie lobby polskiej elektroniki, służy mu informacją i przyczynia się do rozwoju i osiągnięć branży elektronicznej.
Na swych łamach Elektronik upowszechnia wiedzę o nowych technologiach i produktach. Omawiane są najważniejsze wydarzenia, osiągnięcia, trendy, tendencje badawczo-rozwojowe i rynkowe w branży elektronicznej w kraju i na świecie. Przedstawiani są ludzie, dla których elektronika jest pasją i sensem życia oraz najbardziej aktualne światowe i krajowe wydarzenia i wiadomości.